Sokol Jaroslav - FC Litětiny A 1:2 (0:0)

Sestava: Cach Pavel - Michalco Petr, Shejbal Pavel, Pěkný Karel, Kaplan Jan - Gallik Ondrej, Roskoš Roman, Němec Josef, Gallik Martin - Fic Miloš, Pekárek Michal

Střídali: Jirout Michal za Shejbala Pavla, Cabicar Petr za Gallika Martina, Kremlička Jan za Fice Miloše, Klement Petr za Pekárka Michala

Ž.K: 1:2

Č.K: 0:0

Hřiště: sportovní areál Jaroslav

Komentář:

Litětiny přijeli do Jaroslavy bez pěti hráčů stabilního A-mužstva (Pe.Shejbal, Fliger, Bečvařík, Cerman, Mládek) a kouči Pavlu Shejbalovi nezbylo nic jiného než nastoupit na pozici stopera. V sestavě indiánů se představila i nová posila Roskoš a levou lajnu piloval neúnavný Ondrej Gallik, který byl pro tento zápas zvolen kapitánem. V dresu hostí se představil i bývalý hráč FCL Hansl a z lavičky je koučoval Roman Valenta, který také dlouhá léta působil v FCL. V prvním poločase začali Indiáni bojovat a zakousli se do soupeře vší silou. První pěknou šanci si vytvořil Pěkný, ale zvolil slabou ránu než bylo potřeba, o chvíli později vybojoval míč Fic, prostrčil ho na Pekárka a ten se ocitl sám před golmanem Vojtíškem který bohužel zatim držel čsté konto. Netrvalo dlouho a Pekárek si mohl připsat první branku ale jeho pokus se otřel jen o tyč. Jaroslav hrozila pouze několika nevýraznými střelami a tak se šlo do poločasu za stavu 0:0.Po zmněně stran začala Jaroslav více kombinovat a dostávat se do šancí, po jedné takové zatáhl balon Pištora nacentroval do vápna a hráč Jaroslavy ,, Messi,, uklidil míč k tyči brankáře Cachina. Litětiny přestali hrát a domácí toho využívali a můžeme být jen rádi že střelci si na pušky zapoměli mířidla. Nejvíce ohrozila střela z půlky od Hansla, ale golman Cach si s ní bravůrně poradil. Je tu útok Litětin míč si bere Pekárek obejde dva hráče, střela a je tu první radost Litětinských fanoušků kteří od této minuty jasně přebírají otěže v hledišti 1:1. Litětiny jako by to nakoplo zpět z klinické smrti, začínají opět kombinovat, zrychlují hru a za podpory skvělých fanoušků sbírají poslední síli a vyráží na poslední steč. Běží 87. minuta všichni jsou však smířeni s remízou, závar ve vápně Jaroslavy, míč se dostává k Cabicarovi a ten podel pravé tyče dává vítězný gól na 1:2 euforie v hledišti i na hřišti nezná mezí, Litětiny udělaly další krůček k záchraně, fanoušky obohatili o pěkný souboj s vítěznou děkovačkou. Pochvala míří pro celý tým, který celý zápas bojoval, jen tak dále!!!