13. kolo: Mnětice B - Litětiny B 3:0 (1:0)

Sokol Mnětice B - FC Litětiny B 3:0 (1:0)

Branky: Zetek 2x, Vrtáček z pen.
Rozhodčí: Bačo, ŽK: 2:1, diváků: 20
Sestava: Sluka - Pospíšil, Pavel Shejbal, Mikan, Z. Kašpar - Novotný, Opršal, Veverka ml., Klement - O. Gallik, Pištora (střídali: F. Komárek, Turek, Chocholouš)

V sobotu v 10:15 naši borci z béčka zajížděli do Mnětic, tento tým se pohybuje na posledních místech tabulky a proto jsme si asi mysleli, že to bude legrace. Sestava byla celkem dobrá do útoku se vrátil "litětinský Messi" neboli první muž litětinského fotbalu - Radek Pištora. Hned první minuty ukázaly jak se bude hrát, Mnětice diktovaly tempo a na Sluku se valila jedna tsunami za druhou, a přesto si naši hráči nedali říct. Jeden, dva, tři nahrávky, trošku pohybu a gól na 1:0 - naše obrana jako by byla ještě v peřinách. Do konce poločasu to byla stále ta samá píseň, Mnětice útočí, střela vedle, naši rozehrávají, bum bác dopředu, tam je Gallik téměř sám a akce končí ... takhle se to odehrává po celý zápas. Druhý poločas byl už o trochu lepší, začali jsme zkoušet kombinovat, ale vše bylo prd platné. Domácí útočí, míč nahrávají za obranu, zpracování, střela, gól, jenže branka neplatí ... musíme uznat charakter hráče Mnětic, který se přiznal, že si míč zpracoval rukou. Ovšem netrvalo to dlouho a udeřilo znovu - centr do vápna, osamocený hráč Mnětic se dostává k dorážce, té však zabránil s pomocí faulu Turek ... penalta ... střela k pravé tyči - 2:0. Poté jsme pozlobili i my, střela Opršala skončila bohužel jen na tyči domácí svatyně, Indiáni zahrávají přímý kop, centru do vápna se ujme nešťastník Turek zkouší střílet ovšem mimo a ani dojíždějící Chocholouš míč netrefil tak, aby míč skončil v brance. V 85. minutě brankář Mnětic rozehrává, dlouhý výkop, hráč stopne balon, podívá se a krásným centrem za obranu naservíruje útočníkovi míč na hlavu - 3:0. Rozhodčí ovšem při tomto gólu nezaregistroval pomezního, který signalizoval druhý míč na hrací ploše - ovšem na průběh utkání to samozřejmě nemělo vliv. Zápas celkem jednoznačného průběhu, soupeři gratulujeme k zaslouženým třem bodům a nám nezbývá nic jiného než bojovat v dalších zápasech. Pozitivní byly další připsané minutky Michala Chocholouše, který úspěšně atakuje "hořkou odměnu".

Fotodokumentace:

Tentokrát bohužel bez fotografií - fotograf se zasekl ve městě. :)

Psali o zápasu:  Noviny Pernštejn

Fotogalerie: bez fotografií - starší galerie naleznete na fclitetiny.rajce.idnes.cz

Ostatní výsledky: H. Ředice B - Dříteč B 1:1, AFK SKP Pce - Nemošice B 0:1, Popkovice - Dašice B 3:2, Roveň B - Dolany 2:1, Býšť - Chvojenec B 2:3

Následující kolo: Nemošice B - Mnětice B, Litětiny B    - H. Ředice B, Dříteč B - Býšť, Chvojenec B - Roveň B, Dolany - Popkovice, Dašice B - AFK SKP Pce

Zapsal: Libor Hájek, Michael Sluka