FC Litětiny A  - Sokol Veliny 1:2 (0:2)

Branky: Mládek - Řeháček, Železný
Rozhodčí: Havlík, ŽK: 2:1, diváků: 100
Sestava: T. Hájek - Pěkný, Roček, Mládek, Michalco - Němec, Opršal, P. Plžik, M. Gallik - Petr Shejbal, T. Komárek (střídali: Fliger, Turek)

Tuto neděli přijel do Indián arény poslední tým tabulky, za 16. kol získaly Veliny pouze tři body, a to jeden zrovna s našimi borci (1:1), takže výhra byla takřka povinností, ale pojďme se ve zkratce podívat jak to vypadalo. Trenér Shejbal neměl lehkou volbu sestavy protože z tradičních playerů chyběli (Rázek, Cabicar, Kaplan, Kasal, Pekárek, Cerman), naopak nastoupil Roček nebo P. Plžik. Zápas se začal vyvíjet pro Indiány příznivě, drželi míč pod kontrolou a soupeře nepouštěli k Hájkově svatyni. První vážnější šanci vytvořili naši borci - Martin Gallik ovšem (jak to v tomto zápase bude pravidlem) branku netrefil. Ve dvacáté minutě vysunul Opršal Komárka, ten nasadil "boltovské tempo", jenže svou přihrávku na Shejbala neprovedl podle představ a míč polapil brankář. Komárek měl pak ještě jednu šanci na střelu, ale opět ztroskotal na golmanovi Velin. Petr Shejbal krásnou přihrávkou nachází opět Komárka, ten je za velinskou obranou osamocen, zkouší lob ala Kája Poborský, ale vůbec se mu nepovedl a míč končí kdesi za Indián arénou. Potom přišla desetiminutovka totálního kolapsu ... soupeř, který si do této chvíle nevytvořil žádnou akci, která by stála za zmínku, se brankově prosadil - Řeháček (bývalý hráč B-týmu) vyšachoval čtyři naše kuželky (hráče) a technickou střelou na zadní tyč poslal svou levačkou Veliny do vedení - velký šok a stav 0:1. A bylo hůř, za čtyři minuty mají hosté aut, dlouhé vhazování krásně propadne obranou, všichni na míč koukají jak kdyby letělo "UFO" a Železný "trkem kozy", i přes veškerou snahu Hájka, vsítil druhou branku. Zkáza dokonána - 0:2. Po tomto gólu naši hráči přestali do přestávky úplně hrát. Druhý poločas začal jako ten první - Litětiny si vytvářely šance, ale buď obrana, brankář Velin nebo neschopnost našich střelců byli překážkou ke vstřelení branky. Petr Shejbal se dostal k přímému kopu za hranicí velkého vápna, tvrdou střelou mírně k levé tyči si však s problémy poradil dobře chytající Šafránek. V 62. minutě vyškolil Komárek tři hráče Velin a následně přihrál Mládkovi na gól na snížení  - 1:2. Tento moment ještě více pozvedl Litětiny, ale jak už bylo řečeno naši střelci by gól nedali i kdyby hráli do půlnoci. Hosté zahrozili jednou z brejku a jednou hlavičkou, obě gólové šance však "Hájus" se štěstím vyrazil. Do konce zápasu se snažily Litětiny o tlak, ale vše vniveč, prostě když je deka tak je deka. Utkání končí, borci Velin jsou u vytržení, konečně po 10 měsících si budou moci zařvat "cigi-caga", naši hráči padají k zemi s hlavou v dlaních, fanoušci nemohou uvěřit, že se prohrálo. Fotbal podprůměrné kvality, domácí tvořili hru, cpali se do šanci, Veliny krom dvou gólů potvrdily momentální postavení v tabulce. Závěrem musíme přiznat, že prohrát s takto slabým týmem je jedním slovem OSTUDA!

.

Fotodokumentace:

O jedinou branku našeho týmu se postaral Miloš Mládek - diváky opět potěšil i tradičním saltem.

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn

Fotogalerie: kompletní fotogalerie na fclitetiny.rajce.idnes.cz

Ostatní výsledky: Sezemice B - Jaroslav 1:3, Moravany B - St. Hradiště B 0:1, V. Chvojno - Opatovice B 2:1, Ostřetín - Pardubičky B 5:0, Mikulovice B - Dražkovice 1:4, H. Ředice A - Torpedo 5:1

Následující kolo: St. Hradiště B - H. Ředice, Torpedo - Mikulovice B, Dražkovice - Ostřetín, Pardubičky B - Sezemice B, Jaroslav - V. Chvojno, Opatovice B - Litětiny A, Veliny - Moravany B

Zapsal: Libor Hájek, Michael Sluka