7. kolo FC Litětiny - Sparta Dašice B 4:2

28.09.2016 12:08
FC Litětiny - Sparta Dašice B 4:2 (1:2)
Branky: 5. Martin Gallik, 52. Tomáš Hermann, 74. Jan Kremlička, 80. Pavel Černý - 37. a 38. Jakub Vajer
Rozhodčí: Stanislav Rázek
Diváků: 80
Žluté karty:  0:0
Červené karty:

Sestava Litětin: Sluka - Michalco, Pospíšil, Sekyra, Kremlička - Pavliš, Gallik, Kaplan, Fajtšák - Hermann T.,  Hermann J.
Střídali:  21. Pavel Černý, 68. Karel Pěkný, 87. Jakub Turek

Fotogalerie:není

Komentář trenéra: Zápas začal v naší režii, byli jsme aktivnější, přesnější a důraznější. Dařila se nám kombinace zejména po stranách a vytvářeli jsme si slibné příležitosti. Po jedné z nich se dostal k míči M. Gállik a krásnou technickou střelou přehodil hostujícího brankáře a bylo z toho vedení 1:0. I poté jsme se snažili dostat do zakončení a vypadalo to, že soupeř je naší hrou zaskočen. Za zmínku stojí exelentní střela "hvězdy T. Hermanna", která minula šibenici. Ve třicáté minutě došlo k několika nepřesným přihrávkám uprostřed hřiště, míče se zmocnil soupeř a poslal kolmou přihrávku na snajpra Vajera a ten srovnal na 1:1. Hned po rozehrání uprostřed hřiště jsme "vyrobili" další nepřesnost, po které šel Vajer opět sám na Slukina a bylo to 1:2 pro hosty. Zbytek prvního poločasu jsme byli boxerskou terminologií na ručník a nebýt výborného zákroku brankáře Slukina, bylo skóre ještě horší. Druhý poločas začal opatrně, soupeř držel střed hřiště a tak se naše hra odehrávala více po stranách. Po ojedinělé kombinaci uprostřed hřiště přišla časovaná přihrávka na pravou stranu, kde ji prvním kontaktem výborně převzala již výše zmiňovaná "hvězda Hermis" a prostřelil k bližší tyči brankáře hostů a vyrovnal na 2:2 ! Jak se později ukázalo, byl to impuls k hernímu, ale i výsledkovému obratu. Od té chvíle jsme ovládli střed hřiště a opět začali  hrát fotbal. Došlo k posílení ofenzivní činnosti, kdy se na hrot útoku posunul P. Černý a spolu s J. Kremličkou vstřelily  další dvě branky, které rozhodli o osudu utkání. Posledních deset minut jsme takticky dohrávali zápas a soutředili se na defenzivní činnost. V závěru utkání měl soupeř ještě jednu slibnou příležitost, ale Slukin s pomocí tyče nedopustil žádné drama. Chtěl bych všem hráčům velmi poděkovat za příkladnou reprezentaci FCL a věřím, že se sami přesvědčili, že žádný zápas není prohraný. V závěru bych chtěl poděkovat všem fanouškům, kteří nás v obrovském počtu na poměry IV. třídy podporují  a jsou naším dvanáctým hráčem.