14. kolo: Litětiny B - Ředice B 0:1 (0:0)

FC Litětiny B  - Horní Ředice B 0:1 (0:0)

Branky: Pecina ml.
Rozhodčí: Ručka, ŽK: bez karet, diváků: 80
Sestava: Sluka - Novotný, F. Komárek, Mikan, Z. Kašpar - Turek, Vevrka ml, P. Plžik, Kasal - T. Plžik, Opršal (střídali: T. Komárek, Chocholouš, Pištora)

Souboj s ředickým B-týmem přilákal do Indian arény početné publikum, které bylo zvědavo jak si povede, ještě nedávno opora Litětin, Pavel Cach. Nutno uznat, že v prvním poločase jsme ho příliš neprověřili. V zajímavé příležitosti ze zjevil Turek, ale se zakončením si nevěděl rady. Ani hosté však nebyli v koncovce nebezpeční - tak jako Cach, tak i Sluka si bez problémů poradili s nepříliš razantními zakončeními. Ani druhý poločas nebyl co do šancí příliš bohatý. To nejzajímavější z celého utkání se de facto vešlo do poslední čtvrthodiny. Nejprve se k šanci propracoval hostující Moravec, ale umístěnou střelu vyrazil Sluka na roh. O pár minut později však již brankově udeřilo. Debutující rozhodčí Ručka odpískal "faul" Filipa Komárka. Následný nadýchaný centr Medka bez problémů poslal do sítě" nikým nehlídaný Jirka Pecina ml. - 0:1. Inkasovaná branka byla pro náš tým signálem k záverečnému náporu. Litětinské publikum málem vybuchlo nadšením, když si na zadní tyči počkal na centr Michal Chocholouš, míč zpracoval, ale následnou raketu ze své kopačky poslal jen nad branku Cacha. Opravdu velká škoda. Jen dodejme, že aktuální stav odehraných minut Michala Chocholouše se zastavil na čísle 80. Dvě velké šance si vypracoval i střídající Tomáš Komárek, ale v prvním případě mu překážel dobře zakročivší Cach, v druhém případě břevno. Oba naše týmy tak utrpěly o tomto víkendu prohru 0:1 - herně jsme však určitě nezklamali, jen ta střelecká muška nám výrazně chyběla. U B-týmu se nám natáhla již na tři utkání a v jarní části tak čekáme na prvního úspěšného střelce. Pochvalu za tento víkend zaslouží šestnáctiletý Filip Komárek, který s přehledem zvládl obě utkání na stoperských pozicích.

Fotodokumentace:

Z vítězství se nakonec radoval náš bývalý spoluhráč Pavel Cach.

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn

Fotogalerie: kompletní fotogalerie na fclitetiny.rajce.idnes.cz

Ostatní výsledky: Dolany - Popkovice    0:0, Dašice B - AFK SKP Pce 3:0, Nemošice B - Mnětice B 3:1, Dříteč B - Býšť 0:0, Chvojenec B - Roveň B 2:0

Následující kolo: Dašice B - Nemošice B, AFK SKP Pce - Dolany, Popkovice - Chvojenec, Roveň B - Dříteč B, Býšť - Litětiny B, H. Ředice B - Mnětice B

Zapsal: Michael Sluka