13. kolo FC Litětiny - Sokol Chvojenec B 3:1

FC Litětiny - Sokol Chvojenec B 3:1 (3:0)

Branky: M. Gallik, Kaplan, Pěkný - J. Píša

Sestava Litětin: Cach - Michalco, Mikan, Shejbal, Turek - Pěkný, Gallik M., Kaplan, Fajtšák - Kremlička, Bažant
Střídali: (Vaněk J., Molnar, Komárek F.)

Fotogalerie: zde

Komentář:
Tuto neděli nastoupili naši borci poprvé v roce 2016 k mistrovskému zápasu na domácí půdě naší Indián arény. Ze sestavy vypadli kvůli pracovním záležitostem Sekyra a Cerman, naopak trenér mohl počítat s Bažantem a Michalcem, který nastoupil poprvé po zranění. Od začátku zápasu jsme Chvojenec herně přehrávali a vytvářeli si gólové šance, zejména útočné duo Bažant s Kremličkou. Jednu takovou šanci v prvním poločase měl Kremlička, po dobré přihrávce Bažanta, nechal ovšem vyniknout gólmana hostí a jeho hlavičku z malého ,,mlíka,, vytáhl na roh. Indiáni dostali i možnost zahrávat přímý kop, jenže Shejbal z dobré vzdálenosti poslal jen nevýraznou střelu do náručí gólmana hostí. Stále mu tak o jeden gól uniká meta 200 vstřelených branek za FCL. O pár chvil později natáhl M. Gallik z 20. metrů, ale jeho střela orazítkovala jen horní tyč Chvojenecké branky. Další dobrá šance. Agilní Bažant zatáhl balon po pravé straně, obešel dva hráče, ale jeho střela minula branku jen o pár centimetrů. Po jednom odkopu od branky hostí, O. Fajtšák vyhrál na půlce hlavičkový souboj, Kremlička zabojoval na hranici velkého vápna, posunul balon na M. Gallika a ten nekompromisně vymetl, přes zimu pavoučkem upletené síťky, šibenici branky hostí, oslavil tak se spoluhráči narození své první dcerky. Zanedlouho bylo ještě veseleji, to když se po centru Karla Pěkného k balonu dostal J. Kaplan a přízemní střelou k pravé tyčce dal druhý gól Indiánů, 2:0. Litětiny si vytvářeli další šance, ale vše končilo, buď na hostujícím brankáři, nebo mimo branku. Další pěknou akci předvedl Petr Michalco, který si naběhl z pravé strany, z hranice velkého vápna vypálil tvrdou střelu, jenže na kýžený první gól v FCL si musí stále počkat (čekající už 177 zápasů), razantní střela skončila jen na pletivu za brankou. Další šance Litětin, zahrávaný roh hostující obrana sice odhlavičkovala, ale jen ke ,, Kačákoj,, Pěknému a ten levou nohou ála ,, rachna - kachna,, tvrdě pověsil míč do odkryté branky. 3:0. Chvojenec se v prvním poločase do šancí dostával jen sporadicky, ani jedna neměla gólové parametry, aby stála za okomentování.. První poločas skončil výraznou převahou domácích. Odměnou pro ně a pro diváky, bylo vedení 3:0. Utkání bohužel trošku kazila agresivita a kouskování hry zbytečným dohadováním s rozhodčím, zejména od Chvojeneckých hráčů. Ve druhém poločase se hrálo ještě více do těla a zápas byl velice vyhrocený. Domácí mírně ustoupili ze svého tlaku a hosté mírně hrozili, ze svých šancí. Po jednom, z mnoha našich faulů, měl Chvojenec výhodu zahrávání standartní situace, vysoký balón do vápna našel hlavu J. Píši, který svou postavou připomíná spíše basketbalistu a míč skončil za zády gólmana Cacha, který né a né udržet 30. nulu za FCL. 3:1. Do konce zápasu měl ještě dvě velké šance Kremlička, ale obě jeho dorážky gólman zlikvidoval. Ukázali se i dvě posily, avšak každý v jiné roli. Nejdříve překvapil Michal Molnár, který krásně našel centrem L. Bažanta, ale tomu branka nebyla v tomto zápase přána. Druhá posila F. Komárek se představil v tom horším světle, když se nechal zbytečně vyprovokovat ,, hercem,, Kropáčkem a po druhé žluté kartě musel jít předčasně do sprchy. Zápas se již dohrával a výraznější šanci si už žádný tým nevypracoval..

Závěrem: Domácí vstoupili do zápasu aktivně a bojovně, odměnou jim bylo vedení 3:0. Celý dojem ze zápasu zkazila, rozkouskovanost zápasu kvůli roztržkám a hrubost některých aktérů, hlavně zbytečná ,,red card,, F. Komárka. Pochvala pro celý tým za první poločas. PS: Kremla je palič :-)