Branky: Tláskal 2, Vafka, Václavek - vlastní

Hvězda zápasu P. Cach při jednom skvělém zákroku
Sestava Litětin: Cach - Pěkný, Mikan, Komárek F., Turek- Sekyra- Cerman, Kaplan, Fajtšák - Kremlička, Shejbal P.
Střídali: (Vaněk J., Molnar)

Fotogalerie: zde

Komentář: Litětiny vyrazily na první mistrovský zápas v jarní části a hned na půdu aspiranta na postup do 3. třídy do Mnětic. Že to nebude na úvod lehký soupeř, jenž ještě v nedávné době kopal, krajské soutěže jsme se přesvědčili již na podzim, kdy nás doma přejel 5:0. Ale přes zimu se událo mnoho věcí a tak jsme nejeli s poraženeckou náladou. I když trenérovi dělá marodka nebo jiné důvody problémy se sestavou, pro tento zápas nemohl počítat hned se sedmi hráči (Michalco, Hájek T., bratři Gallikovi, Bečička, Veverka ml., Bažant) i tak tým vyjel k zápasu s 13 ,,plejery,, V základu se představila na pozici stopera staro-nová posila F. Komárek, jenž ukončil hostování ve Starém Hradišti. Na střídačce se představil i nový muž ,, Indiánů,, Michal Molnar, který se zapojil do fotbalových klání po více než 10 letech. Pojďme ale k samotnému zápasu, trenér připravil taktiku s Pavlem Shejbalem v útoku, aby podržel a rozdal balon na mladé běhavé koně. V prvním poločase se FCL dostalo od prvních minut pod tlak a šance Mnětic byly více než stoprocentní, ale v Litětinskou branku měl Cach pečlivě zamčenou. Mnětice se snažili kombinovat a v naší obraně to místy bylo chaotické, avšak golman Cach čaroval, tu si poradil se skrytou střelou, kterou robinsonádou vytáhl nad, tu vyrazil nohama dorážku z malého vápna, tu lapil stoprocentní hlavičku a tu si i dobře postavil tyče, když za stavu 2:0 kopali Mnětice penaltu. Ale i přes jeho snahu nám Mnětice dvakrát síť rozvlnili. Litětiny se dostavali do šancí sporadicky a za zmínku stojí jen střela z hranice velkého vápna, kterou však Shejbal pálil těsně nad ,,břevínko,, 40. minuta, pas za obranu Mnětic, obránce se snaží balón na hranici penalty vyhlavičkovat, ale naštěstí se míč po jeho vlasech sklouzl a krásným lobem přehodil domácího brankáře 2:1. Všichni domácí diváci jsou v šoku. První plůle skončila, Mnětice jasně lepší, ale uvidíme, co s nimi udělá inkasovaný gól do šaten. Druhý poločas se nesl ve stejném duchu, domácí kombinovali, ale neproměňování šancí je mohlo mrzet, protože po centru vystřídajícího Molnara mohl hlavou zavěsit Kaplan, ale neměl dobře zamířeno. Za několik minut se podobná akce opakovala a opět Kaplan z bezprostřední blízkosti slabě hlavičkoval jen do brankáře hostí. Tím by se naše šance dali uzavřít. Druhý poločas už nebyl, tak jednoznačný ale bylo znát, že Mnětice drží vše pod svojí taktovkou. Litětiny ještě několikrát podržel brankář Cach,  jestli byl na zápase nějaký fotbalový agent troufám si tvrdit, že by mu určitě mohla na závěr kariéry přiletět nějaká zajímavá přestupová zahraniční nabídka :-). Bohužel našim dravcům postupně docházeli (v zimní přípravě jistě nabrané fyzické) síly a tak bohužel ať kouzlil Cach,jak chtěl, inkasovali jsme ještě dva fíky. Rozhodčí píská do píšťali a je tu konec zápasu.

Závěrem: Domácí byli jasně lepší a potvrdili svoje ambice na postup, Litětiny celý zápas spíše bránili, ale
určitě se našli i světlé pasáže, avšak přechodová fáze do útoku se bude muset více vypilovat. Pochvala pro golmana Cacha, který zlikvidoval minimálně 5 tutových šancí. Posledním slovem kluci bojujte

, makejte máte mladý a perspektivní tým a určitě se dočkáte i zaručené odměny.