Přátelsky: Roveň B - Litětiny B 1:2 (0:1)

Roveň B - Litětiny B 1:2 (0:1)
Branky: Prokeš - O. Gallik, F. Komárek
Rozhodčí: laik Cimfl
Sestava: T. Hájek – Z. Kašpar, Pavel Shejbal, Mikan, Pospíšil - Opršal, J. Veverka ml., P. Plžik, Turek - Novotný, O. Gallik (střídali: Klement, F. Komárek, M. Gallik)

K dalšímu přátelskému utkání jsme vyrazili k soupeři nám nejbližšímu. Roveň B nastoupila v dosti omlazené sestavě, ze zkušených matadorů pobíhali na hřišti jen Smítal, Prokeš a Rojkovič - jinak se jednalo především o dravé mládí. V naší sestavě se po delší době objevil hrající kouč A-týmu Pavel Shejbal. Z A-týmu nám pomohli Opršal s Tomášem Hájkem, jinak se  jednalo o de facto ustálenou sestavu. Zranění nepustilo na plac Sluku, Kremličku a M. Kašpara. Celý první poločas se odehrával ve středu pole bez větších šancí na obou stanách. Dá se říci, že z první vážné šance se hned otevíralo skóre utkání. Patrik Plžik vyslal parádní pas do strany na Klementa, ten z voleje poslal centr do vápna (později přiznal, že se jednalo o střelu :) ), kde si mazácky poradil, v poslední střelecky disponovaný, Ondrej Gallik - obhodil si Smítala a zasunul do prázdé branky - 0:1. Druhý poločas se nesl v podobném duchu jako ten první. Vážných střeleckých pozicí bylo jako šafránu. I tentokráte se z první vážné situace ihned měnilo skóre - roveňští udělali závar před Hájkem, výsledkem byla střela do břevna, která se následně dostala k Prokešovi, který si již v zakončení s chladnou hlavou poradil - střelou po zemi - 1:1. O pár minut později domáci zahrozili nebezpečnou hlavičkou, ale ta se tentokrát mezi tři tyče nevešla. Ve druhém poločase se povedl hostujícímu kouči Strakošovi dobrý tah - na hrot vyslal Filipa Komárka, který obraně soupeře rychlostně zatápěl. A byl to právě F. Komárek, který rozhodl o výsledku utkání - nahrávač dne P. Plžik mu poslal nahrávku za obranu, se kterou si Filip věděl rady - 1:2. Jednalo se tak o jeho první branku za náš tým (těšíme se na zápisné :) ). O konečnou remízu se mohl postarat střelecky disponovaný Prokeš, ale v poslední minutě svou střelu poslal pouze do tyče Hájkovy svatyně. Poslední přátelské utkání se nám tak výsledkově povedlo - věříme, že v nastaveném trendu budeme pokračovat i příští týden, kdy zajíždíme k soutěžnímu utkání do Nemošic. FC Litětiny B forever!