Přátelsky: Litětiny A - Roveň A 2:5 (1:2)

FC Litětiny A - Sokol Roveň A 2:5 (1:2)
Branky: Komárek 2x - Melc 2x, Dušek, Absolon, Kaplan
Rozhodčí: Kamil Schmeiser
Sestava: Sluka – Rázek, Cerman, Mládek, Pěkný - Vopršal, Flíger, M. Gallik, Němec - Petr Shejbal, T. Komárek (střídali: Pospíšil, P. Plžik, Kaplan - střídalo se hokejově)

K prvnímu domácímu přípravnému utkání A-týmu dorazili soupeři ze Sokola Roveň. Na obou stranách chybělo oběma trenérům k dokonalosti několik hráčů - mimo jiné i stabilní brankářské jedničky Hájek a Baláš. Po úvodním čtvrthodinovém oťukávaní udeřilo v 16. minutě, kdy se po pěkné kombinační akci hostů dostal k zakončení Melc, který si se zakončením věděl rady - podél brankáře k tyči - 0:1. Odpověď našich hráčů byla bleskurychlá - Komárek v souboji přetlačil 2 obránce soupeře a následně prostřelil Švarce v hostující brance - 1:1. Do další šance se prosadil hostující Absolon, ale slabá střela Sluku nezaskočila. Ve 22. minutě však opět uděřilo - Šišán vyslal šikovnou kolmicí do úniku Absolona, jenž si bez potíží v tváří tvář s domácím brankářem bez potíží poradil - 1:2. Zhruba po půlhodině hry zahodil tutovku hostující Franc - jeho střela skončila vysoko nad. Po změně stran se opět dostal do zakončení agilní Absolon - tentokrát mu však zkazil radost Sluka. Většinu domácích šancí na případné ohrožení soupeřovy svatyně zastavovalo postavení mimo hru. Pěkný průnik předvedl Komárek, bohužel však tentokrát selhal v koncovce. Chvíli na to se opět radovali hosté - rohový kop poslal Melc, i přes veškerou Cermanovu snahu na brankové čáře, hlavou do sítě - 1:3. Odpověď byla i tentokrát poměrně rychlá - hosté ztratili míč a následný centr poslal neomylně do sítě opět Komárek - 2:3. Po hodině hry se předvel bývalý hráč Litětin Dušek - pěknou individuální akcí se dostal až do zakončení a střelou k tyči nedal Slukovi šanci - 2:4. Poté už se s ubývajícími silami našich hráčů začal valit na domácí branku jeden útok za druhým. Kličku střídajícího Šándora vychytal Sluka, následný exhibiční slalom Šišána přes tři hráče skončil až jeho nepřesnou střelou vedle levé tyče. Zhruba deset minut před koncem zaváhali v jasných pozicích i Kaplan s Duškem - střelu prvně jmenovaného vyrazil Sluka k Duškovi, který však svou dorážku poslal pouze do břevna. Ten se o pár minut později dostal do dalšího sólového úniku, ale střela mezi nohy brankáře se mu nevydařila. Zhruba pět minut do konce a opět v akci Dušek - s jeho střelou si však tentokrát poradil Sluka, stějně tak jako i s dorážkami Šándora a Šišána. Konečnou podobu výsledku tak dal pár minut před koncem hostující Kaplan, který využil kiksu v domácí obraně - za nabídnutou šanci se poděkoval pěknou střelou, která se zastavila až v domácí síti - 2:5. Soupeři musíme sportovně pogratulovat - po celou dobu zápasu byl aktivnější a fotbalovější. Od většího přídělu nás zachránila slabší koncovka roveňských v druhé půli zápasu.

Zapsal: Michael Sluka