Přátelsky: Dašice A - Litětiny B 5:0 (4:0)

Sparta Dašice A - FC Litětiny B 5:0 (4:0)
Branky: M. Buchtele 2x, Borovec, Vomočil, D. Buchtele
Rozhodčí: Jan Louženský
Sestava: Sluka – Z. Kašpar, Pospíšil, F. Komárek, M. Kašpar - Vopršal, Veverka, O. Gallik, Klement - Kremlička, Novotný (střídali: Turek, Cabicar, ? - střídalo se hokejově)

K prvnímu jarnímu přátelskému utkání vyrazili naši borci k sousedům do Dašic. K překvapení všech však domácí nenastoupili v klasické béčkové sestavě, ale s kombinací A-týmu a dorostu. Po většinu zápasu byli na míči domácí. Svou převahu gólově zúročili až ve 20. minutě - nutno podotknout s přispěním Sluky, který nezkrotil centr ze strany a v následném souboji se Zdeňkem Kašparem se hlavičkou prosadil Borovec - 1:0. Po půlhodině hry se radovali dašičtí podruhé - rohový kop s přispěním teče Milana Kašpara dopravil do brány M. Buchtele - 2:0. O dalších sedm minut později se prosadil stejný hráč - nedůrazu v obraně Litětin využil bez větších potíží - 3:0. Bohužel do konce poločasu to nebylo vše - dvě minuty před jeho koncem se prosadil do sóla Vomočil a tvrdou střelou mezi nohy Sluky uzavřel střelecký účet poločasu - 4:0. Po přestávce domácí pozměnili svou sestavu, ale i nadále byli lepším týmem - koncovka však byla už slabší než tomu bylo v poločase prvním. Jediným střelcem se tak v druhé půli stal D. Buchtele - Pospíšil sestřelil ve vápně domácího útočníka a nemohlo následovat nic jiného než pokutový kop - ten sice Sluka zlikvidoval, ale vyražená střela se dostala zpět k Buchtelemu pro nějž už nebyl problém uklidit míč do odkryté branky - 5:0. Několik dalších střel a šancí již k brankám Sparty Dašice naštěstí nevedlo - prosadit se svou střelou nedokázal ani asi nejlepší muž zápasu Englich, přes něhož šly téměř všechny nebezpečné akce soupeře. Náš tým se bohužel ani do jedné vyložené šance neprobojoval - proto ve výčtu zcela chybí. :) Snaha našeho B-týmu byla proti soupeři z okresu veliká, ale prokázala se kvalita Dašic.

Zapsal: Michael Sluka