20. kolo: Pardubičky B - Litětiny A 6:2 (1:1)

05.05.2014 20:21
SK Pardubičky B - FC Litětiny A  6:2 (1:1)

Branky: vlastní 2x (F. Komárek, Mládek), Brus, Semínko, Mrázek, Bednář - Petr Shejbal 2x
Rozhodčí: Ručka, ŽK: 2:2, diváků: 40
Sestava: Bečvařík - F. Komárek, Cerman, Mládek, Pospíšil - Němec, Cabicar, Fliger, M. Gallik - Petr Shejbal, T. Komárek (střídali: Kasal, Opršal)

Již před zápasem bylo jasné, že body z Pardubiček přivezeme jen s přispěním "pámbíčka". Naši borci přijeli dobře naladěni, ovšem úsměv jim i trenérovi Shejbalovi dlouho nevydržel. Bylo jasné, že nenastoupí brankářská jednička Hájek, který se v sobotu ráno zranil při pěstitelských pracích na své zahrádce a druhá rána byla z pozice soupeře, který nebral ohledy na III. třídu a nasadil  hned 6 borců krajského A- týmu (Münzberger, Semínko, Kořínek, Maršíček, Kopp, Mrázek). Do naší svatyně se postavil nebojácně Zbýša Bečvařík a podal kvalitní výkon, ale pojďme popořádku. První poločas začíná - domácí se ujímají držení balonu (tento jev bude skoro celý zápas), díky borcům z krajského týmu nám skoro nepůjčí balon a ojedinělé průniky Komárka však domácí obrana vždy uhasila. Ve 20. minutě domácí kopopu přímý kop, dobrý centr uklízí za záda Bečvaříka Brus - 1:0. Naši borci makají a snaží se soupeři znepříjemnit hru, jenže kvality a fyzická síla byla na jiné úrovni. Na Bečvaříka se valil jeden útok za druhým, ale ač brankář laik, tak Zbyšek si vždy poradil na výbornou. Běží poslední minuta prvního poločasu - Petr Shejbal dostává míč do běhu, ale obránce ho fauluje přímý kop k zadní tyči a Litětiny srovnávají na 1:1. Druhý poločas začíná, Litětiny se netradičně pro tento zápas začínají lépe pohybovat a zkouší kombinace, ovšem finální přihrávka nikde. A tak domácí trestají, krásně kopnutý přímý kop Semínka (šibenice) - 2:1. Poté si F. Komárek DOSLOVA donesl míč do branky - 3:1, pak však přišla světlá chvilka Litětin, T. Komárek dostává pas, udělá pár kroků, je ve vápně, jedna klika, druhá klika, napíše housle krajskému Münzbergrovi, který ho přidrží a jasná pencle. Tu celkem s přehledem proměňuje Shejbal - 3:2. To však z naší strany byla poslední vážná šance. Domácí trestali naší nepřesnost a v některých chvílích i nechuť dohrát zápas. Po úniku Mráze (4:2) bylo o výhře rozhodnuto. Pak do vlastní sítě ještě zavěsil Mládek - 5:2 a skóre střelou zakončil Bednář - 6:2. Do konce zápasu se již nic nestalo a tak mohl rozhodčí Ručka odpískat konec. Ve velmi škaredém počasí bylo znát, že naše tréninková morálka je velmi špatná, fyzická dispozice je rovněž hodně špatná, soupeř ukázal kvalitu. Super zápas odehrál domácí Semínko, za hosty lze pochválit Bečvaříka, že se nebál do branky postavit a že dost tutovek zlikvidoval. Závěrem  můžeme konstatovat, že body z posledních utkání (Torpédo, Ředice, Dražkovice, Ostřetín, Mikulovice a Sezemice) se budou honit velmi těžko. Doufáme však, že to naši borci zvládnou a třetí třída se zachrání. (zdroj: Libor "Bimbas" Hájek)

Ostatní výsledky: Dražkovice - V. Chvojno 6:0, Opatovice B - Veliny 3:1, St. Hradiště B - Mikulovice B 3:2, H. Ředice A - Ostřetín 6:0, Torpedo - Sezemice B 5:1, Jaroslav - Moravany B 2:3

Následující kolo: Opatovice B - St. Hradiště B, Veliny - Jaroslav, Moravany B - Pardubičky B, Litětiny A - Dražkovice, V. Chvojno - Torpedo, Sezemice B - H. Ředice A, Ostřetín - Mikulovice B

Zapsal: Michael Sluka