FC Litětiny A - Staré Hradiště B 3:1 (2:0)

Sestava: Cach Pavel - Kaplan Jan, Pospíšil Tomáš, Mládek Miloš, Pěkný Karel - Němec Josef, Fliger Petr, Shejbal Petr, Gallik Martin - Pekárek Michal, Kremlička Jan

Střídali: Plžík Patrik za Kremličku Jana, Cabicar Petr za Gallika Martina, Novotný Vojtěch za Pekárka Michala

Ž.K: 0:0

Č.K: 0:0

Hřiště: Indián Aréna

Komentář:

Domácí indiáni nastoupily do prvního zápasu o záchranu s pozměněnou sestavou a novým trenérem Pavlem  Shejbalem. Staronovými tvářemi byly (Fliger, Mládek, Shejbal Petr, Cach) ale i nová posila z Jelení Němec. Domácí měli první poločas výraznou převahu. Dobrá kombinační hra dopomohla v 17. minutě k rohovému kopu. Ten zahrál Petr Shejbal odražený míč se dostal na hranici velkého vápna k Pekárkovi a ten krásnou střelou pod víko zařídil první gól pro Litětiny. Indiáni si vytvářeli spoustu šancí, ale dobře hrající Pekárek střílel jen mimo a Shejbal trefil břevno. Ve 39. minutě Fliger vybídl k centru Shejbala ten poslal přízemní nahrávku do vápna a pro Kremličku byla povinnost uklidit míč za hostujícího golmana 2:0. Do poločasu se šance už nevytvářeli. Druhý poločas začíná výraznou převahou Hradiště nově příchozí hráč hostí Blažek diriguje celou hru ve středu hřiště a naši borci jen bránili. To se stalo osudným ve 49. minutě. Hostující hráč zahrává přímí kop a nikým nehlídaný Žďárský koriguje na 2:1. I toto však nebyla pro Litětiny výstraha a dále propadali ve středu hřiště, špatně kombinovali a když se dostali do dobré vzdálenosti hostující brány, vždy chyběla přesná nahrávka. V 86. minutě když tlak hostů sílil dostal se do brejku Shejbal, nezazmatkoval a pěknou střelou vytvořil dorážku pro Pekárka, který tak podtrhl vítězství Litětin. Za první poločas dáváme Litětinám pochvalu, kterou si pokazili poločasem druhý. Dobrý výkon podali střelec dvou branek Pekárek, u všech gólů zapojený Shejbal a 17.letý stopér Pospíšil. Výhra je však velmi cenná a doufejme, že další tříbodový zisk nenechá dlouhého čekání.