FC Litětiny -  TJ Sokol Roveň B 3:1 (2:0)
Branky: 3. Pavliš Roman, 15. a 75. Hermann Tomáš - 89. Chocholouš Tomáš
Žluté karty:  1:2 ( Gallik - Johanides, Motyčka)

Sestava Litětin: Hájek - Michalco, Kaplan, Sekyra, Kremlička - Pavliš, Gallik, Plžík, Fajtšák - Hermann T.,  Hermann J.
Střídali:  80. Vojtěch Novotný, 80. Jakub Turek

Sestava Rovně: Valenta - Mikan, Kašpar M., Roček, Chocholouš - Motyčka, Johanides, Melc, Nečesaný - Rojkovič, Štancel
Střídali: 46. Radek Král, 46. Dušek

Fotogalerie: zde

Komentář trenéra: Zápas ovlivnil déšť, terén byl velmi nasáklý vodou, což mělo vliv na přesnost kombinační hry. Naše mužstvo nemělo za úkol bojovat se soupeřem o vítěze v držení miče, ale presinkem v přechodové fázi soupeřovy hry vytvářet brejkové situace. Již v úvodu zápasu vstřelil krásný gól technickou střelou Roman Pavliš a druhý krásný gól přidal Tomáš Hermann. Zbytek poločasu jsme zvládli takticky a soupeře nepustili do šancí ke vstřelení kontaktní branky.
Hned v úvodu druhého poločasu měl šanci přidat třetí branku T. Hermann, ale nepřehodil brankáře hostů. Naštěstí si to Tomáš vynahradil později a přidal pojistku do prázdné branky po krásné kombinační akci celého mužstva. Další šanci měl J. Turek, ale minul branku. V samotném závěru upravili hosté výsledek na 3:1.Jsem rád, že můžu naše mužstvo pochválit za výkon a dodržování taktických pokynů.
Tímto vítětstvím jsme potvrdili druhé místo v tabulce a napravili dojem ze špatného výkonu v Popkovicích.

Závěrem: Děkuji rovněž fanouškům za výbornou kulisu a poděkování patří i rozhodčímu, který v nepříznivém počasí zvládnul s přehledem řízení tohoto utkání.

Jak to viděl soupeř: zde

Napsali noviny:

Speciální minirozhovor:
Koho jiného oslovit po derby k minirozhovoru, než bývalou hvězdu a bývalého kapitána FCL T. Mikana

Čau Miky, zeptám se, jaké bylo hrát derby v Litětinách, ale v dresu největšího rivala Rovně?
O: Docela to šlo, nikdo mě nevypískal :-) Jen ten výkon byl horší :-(

V FCL jsi hrál pět let, nespletl sis při převlékání kabinu? :-)
O: Na to jsem si dal pozor, navíc Kubíček Turků mně přinesl křesílko, tak jsem byl jako v domácí kabině :-)

Zápas pro Vás neskončil dobře, jaký ty jsi měl pohled na utkání?
O: Byla to bída, kdo tam byl, tak to viděl, na vlastní oči :-). Celkově to nebyl, moc hezký zápas na koukání, aspoň že se hrálo docela slušně.

O poločase sis po Rojkovičovi vzal kapitánskou pásku, mělo to nějaký větší podtext? :-)
O: Nemělo, on šel střídat, nikdo jí nechtěl, tak jsem si jí vzal….a budu to mít za flašku, tak jsem aspoň udělal Gigimu radost :D (David Šišán – výběrčí kabiny TJ Sokola Roveň)

Když vidíš tabulku, nelituješ toho, že jsi odešel a nebojuješ s FCL o postup?
O:To je těžká otázka, na kterou radši nebudu odpovídat :-)