5. kolo: Litětiny - Mikulovice 0:4 (0:2)

FC Litětiny - SK-1.FC Mikulovice 0:4 (0:2)
Branky: Karlík Tomáš 2, Valský Leoš, Vencl Jiří
Rozhodčí: Hamrník, ŽK: 0:1, diváků: 60
Sestava: T. Hájek - Michalco, Cerman, Mikan (46. Kaplan), Pospíšil - Pěkný, Opršal (57. Veverka), Bečvařík (75. Sluka), M. Gallik - Pekárek, O. Gallik.

V neděli náš omlazený tým po dvou utkáních venku přivítal ambiciózní tým SK-1. FC Mikulovice. Tým, který loni kopal okresní přebor a není tomu tak dávno co hrával i krajské soutěže. Mikulovice jsou již tradiční soupeř našich borců a moc dobré vzpomínky na ně nemáme. Tým sestoupil a tím musel soutěž III. třídy opustit jeho rezervní tým. Ale pojďme k zápasu. Do branky se postavil opět Tomáš Hájek, šanci znovu dostal na místě před stopera Tomáš Mikan a opět se nám představil na place i jeden z koučů Ondrej Gallik - konkrétně v útoku. Úlohu středního záložníka a špílmachra à la „Rosa“ měl zvládnout vždy běhavý a myšlenkově vyspělý Zbyšek Bečvařík. První minuty začaly Litětiny s velkým nasazením a obětavostí, vytvořily si i dobrou šanci to když Karel „Kačák“ Pěkný z pravé strany nacentroval a špílmachr Bečvařík zastříhal nůžkami, čímž chtěl asi vzpomenout Davida Lafatu proti Jablonci, avšak míč mu jen proplachtil mezi nohama tak, že by se nemusel stydět ani na prvenství „borec na konec - palec dolu“. :) Ale teď z vážnějšího soudku - od té doby bylo vše špatně, ztráty balonu, nejistota, bum prásk dopředu, oni si s tím poradí – to byla naše hra, a tým jako Mikulovice (aspirant na postup) toho dokázal využívat. První vzrušení před Hájkovou brankou nenechalo na sebe dlouho čekat, dlouhý balón na útočníka, naše obrana přeběhla a jen zázračný zákrok Hájka zachránil gólu. Za pár minutek bylo ještě hůře, Opršal zasáhl útočníka faulem a bohužel v našem vápně. Penalta, střela k levé tyči jenže Hájus robinzonádou míč lapil. Než však naši borci dooslavovali Hájka tak se k míči dostal záložník Mikulovic Tomáš Karlík ml. a skrytou střelou 2 metry za vápnem poslal míč neomylně téměř do pravé šibenice naší branky - 0:1. Od té doby už bylo jasné, že body z tohoto utkání brát nebudeme. Téměř žádná střelecká šance a snad ani náznak naši borci neměli. Zato mikulovičtí trestali – pár minut před poločasem udeřilo podruhé. Záložník si na levé straně na úrovni velkého vápna udělal ze dvou našich obránců jen stojací panáky, nahrál na úroveň mezi penaltou a malým vápnem a pro nikým neatakovaného Jiřího Vencla nebyl problém uklidit míč k pravé tyči - 0:2. Po přestávce diváci doufali, že se obraz hry trochu změní a Indiáni zabojují, jenže opak byl pravdou. Jak by řekl Míra Bosák – „fotbal Litětin byl jen NUDA, NUDA, ŠEĎ, ŠEĎ“. Mikulovice jasně dominovaly a brankově to i potvrdily.  Hned ve 48. minutě jsme se provinili zbytečným faulem, Tomáš Karlík ml. si postavil míč cca 5 metrů za vápno, Hájek si z této dálky ani nepostavil zeď, jenže střelec dne se do míče opřel tak, že se zastavil až v síti, Hájek na střelu zareagoval nepříliš bryskně - 0:3. Zanedlouho bylo ještě hůře, krásným pasem na úroveň rohu vápna se Valský obtočil kolem našeho borce a lobíčkem obhodil brankáře Hájka, který jistě i na tomto gólu nese část viny - 0:4. Pak už se všichni modlili, aby zápas byl za námi, naši borci nedrželi tempo a jen odkopávali a vysvobození pro ně bylo to, že rozhodčí Hamrník (který zápas vedl s přehledem) pískl naposledy do píšťaly. Co říci závěrem? Zápas od našich hráčů postrádal jiskru a jistotu na kopačkách, tým Mikulovic byl lepším týmem a po zásluze si odváží tři body z Indian arény. Bohužel jsme ani na třetí pokus nevsítili branku a z posledních tří zápasů máme děsivé skóre 0:11. Pochvala možná jen pro Tomáše Hájka za chycenou penaltu a super odvedenou práci pomezního Jardy Vévy. Kluci bojujte a nevzdávejte to - jistě se začne dařit. PS: Velké poděkování „el secretariovi“ Slukynovi za bezkonkurenční fotogalerie ke každému zápasu :) (report z utkání provedl Libor Hájek)

PS2: Já na oplátku děkuji reportérovi Liborovi „Bimbasovi“ Hájkovi za bezkonkurenční zápisy z utkání, které jsou všechno možné jen ne NUDA, NUDA, ŠEĎ, ŠEĎ. :)

.Tomáš Hájek právě lapil penaltu - ani to nám ale na body nakonec nestačilo.

Ovládnout utkání se nám vůbec nedařilo.

I přes to, že naše fyzička jde díky kondičním tréninkům nahoru.

Změnu nepřineslo ani střídání.

Ale co, je to jen fotbal !? :)

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn

Fotogalerie: kompletní fotogalerie na fclitetiny.rajce.idnes.cz (Sluka, Mikan, Pištora)

Ostatní výsledky: Opatovice n. L. B - St. Hradiště B 5:0, V. Chvojno - Moravany B 1:7, Dražkovice - Ostřešany 3:2, Chvojenec A - Torpedo Pce 4:1, Nemošice B - Sezemice B 1:5, Jaroslav - Ostřetín 3:1

Následující kolo: St. Hradiště B - Mikulovice, Ostřešany - Litětiny, Moravany B - Dražkovice, Ostřetín - V. Chvojno, Sezemice B - Jaroslav, Torpedo Pce - Nemošice B, Opatovice n. L. B - Chvojenec A

Zapsal: Michael Sluka

Diskusní téma: 5. kolo: Litětiny - Mikulovice 0:4 (0:2)