2. kolo: Litětiny - Vysoké Chvojno 5:2 (1:1)

FC Litětiny - Sokol Vysoké Chvojno 5:2 (1:1)
Branky: T. Komárek 2x, M. Gallik, Pěkný, Opršal - M. Komárek
Rozhodčí: Přibyl, ŽK: 2:2 (F. Komárek, P. Plžik), diváků: 90
Sestava: Sluka - Michalco (29. Kaplan), F. Komárek, Mikan (55. T. Komárek), Kremlička - Pěkný, O. Gallik, Opršal, M. Gallik - Pekárek (75. Veverka ml.), Plžik. (na střídačce připraven Turek)

Tuto neděli nastoupil náš tým k prvnímu mistrovskému zápasu. Soupeřem mu byl nepříjemný soupeř z Vysokého Chvojna, se kterým poslední roky nemáme dobré zkušenosti, bodů nám moc nevěnoval. Navíc tým vedený novým trenérským duem „Fefim“ (Petr Strakoš) a „Óňou“ (Ondrej Gallik) prošel razantní změnou. Důvodem tomu byly odchody „Indiánských“ opor a hvězd let minulých (Petr Shejbal, Mládek, Fliger, Z. Kašpar, M. Kašpar, Rázek, Němec, Cabicar) a zrušení B- týmu. Šanci tak dostávají mladí hráči, kteří chtějí hrát, mají chuť pracovat a vyhlížet lepší zítřky. „Tento tým je mladý a dravý, ale potřebuje nabrat mnoho zkušeností. Kvalitu a potenciál ale určitě má obrovský.“ řekl po utkání hrající trenér Gallik. Pojďme k samotnému utkání. Překvapením bylo nasazení Sluky mezi tři tyče, Karel Pěkný si oblékl po letech kapitánskou pásku a ve středu zálohy nečekaně nastoupil hrající trenér Ondrej Gallik, který dával hře smysl. Prvních patnáct minut se hrálo opatrně a moc gólových šancí se neurodilo. Mírně lepšími byli domácí borci, ale nepřesnost a mnohdy zbrklé zakončování akcí vedlo jen k tomu, že fotograf utkání Tomáš Hájek mohl rozmnožit foto do rodinného alba. První vážnější šanci měl Patrik Plžik, ale nepřesnou střelou celou akci zazdil. V 19. minutě se k odraženému balonu za hranicí velkého vápna dostal Ondrej Gallik, jeho „pumelici“ levou nohou doběhl rychlonohý bratr Martin, který před vyběhnuvším brankářem Chvojna tečoval míč přesně tak jak měl - 1:0. Poté se zápas odehrával v duchu prvních patnácti minut, světlé chvíle nepřicházely. Bohužel však jedna přišla, ve 39. minutě si obrana špatně pohlídala útočníka Chvojna Marka Komárka a ten z brejku nedal Slukovi ani kapičku šance míč lapit - 1:1. Hosté ještě zlobili, ale vždy nechali vyniknout dobře chytajícího Sluku. Tak tomu bylo i při střele ze střední vzdálenosti (viz fotogalerie). Do poločasu se už nic vážného neudálo a tak si diváci mohli libovat v suprově připraveném občerstvení. Po změně stran se hry chopili domácí, chtěli udělat všem fanouškům radost a své šance zakončovat góly, ale ne a ne to plnit. Brejk Tomáše Komárka nebo střely Patrika Plžika a Pekárka byly jen slaboučkými pokusy. V 65. minutě dostal od Tomáše Komárka hezký pas za obranu kapitán Karel „Kačák“ Pěkný. Ocitl se tváří v tvář gólmanovi Chvojna, svůj pokus ránou namířil jen do spojnice branky. Avšak míč odražený konstrukcí brány trefil gólmana hostů do rukou a dostal se zpět na malé vápno, kde si reparát mohl složit Pěkný. Nekompromisní střelou k pravé tyči tak i učinil - 2:1. Rozehrávka hostí, míč se jejich hráči snažili kontrolovat, avšak důrazný ale zároveň čistý zákrok Tomáše Komárka vedl ke ztrátě míče. Následně Pekárek přesnou nahrávkou nachází Opršala, klička, brejk, pravá, levá, střela k tyči, gól - 3:1. A další radost nenechala dlouho čekat, v 70. minutě poslal Opršal luxusní nahrávku T. Komárkovi a ten střelou překonává gólmana hostí počtvrté - 4:1. To vše se stalo v rozmezí 6 minut. O vítězi utkání se zdálo být rozhodnuto. Hosté se dostávali do šancí jen zřídka, ale i jejich snaha se dočkala odměny - divákům lehce zatrnulo při střele z poza vápna, kdy Sluka honil balon v rukavicích jak horký brambor a ten doskákal na rohový kop.  Na ten si na přední tyč naběhl nehlídaný M. Komárek, pro něhož z této pozice nebyl problém poslat míč hlavou do sítě - 4:2. Poslední šanci a i úpravu skóre měl na svědomí domácí Tomáš Komárek, míč nakopnutý za obranu špatně odhadl stoper i brankář Chvojna a pro Komárka byla cesta k bráně zcela otevřená - 5:2. Domácí předvedli dobrý druhý poločas, ale nutno přiznat, že Chvojno letos bude pravděpodobně patřit spíše k průměru či podprůměru kvalitní III. třídy a získané body tak byly velice důležité. Pozitivní bylo zakončování šancí mezi 65. až 70. minutou, bojovnost a zlepšující se fyzička všech hráčů. Je vidět, že nový kondiční trenér Ondrej Gallik a jeho „šprinty, šprinty“ mají na mužstvo pozitivní vliv a tým se bude jen zlepšovat. Závěrem děkuji týmu  za bojovný výkon a doufám, že následná děkovačka (viz foto) a nový vítězný pokřik uslyšíme v Indian aréně častěji. (zapsal: Libor „Tunel“ Hájek, P.S.: kdo nezná Liborovu fintu „Tunel“ tomu vřele doporučujeme účast na tréninku kde tuto vypilovanou libůstku rád a zdarma předvede :))

Závěr: Velmi důležitá výhra a výborné tři body do začátku před složitým losem, který nás čeká v následujících kolech. Rozhodla střelecká produktivita našich ofenzivních plejerů. Se stejným nasazením musíme nastoupit i do dalších utkání a s patřičným štestíčkem věříme, že bodově brzo navážeme na toto utkání. Pochvala za bojovnost pro celý tým i divákům za podporu! Pohled na aktuální tabulku si musíme užít. :)

Před zápasem jsme společně vyhlíželi světlejší zítřky. :)

Palce nám držely i nejmladší fanynky našeho klubu.

Autor fotografií Tomáš Hájek nám kromě členů rodiny představil i netradiční pohledy. :)

Naši hráči občas doslova "žrali trávu". V tomto případě Petr Michalco. Bohužel ve 29. minutě byl již sytý a musel střídat. :)

Na utkání dorazila i legenda našeho klubu Zdeněk kašpar jehož kopačky visí pod střechou naší Indian arény.

Pěkně zachycená momentka ze samotného utkání.

Závěrečná děkovačka v podání hráčů našeho týmu.

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn, stránky V. Chvojna

Fotogalerie: kompletní fotogalerie na fclitetiny.rajce.idnes.cz (autor Tomáš Hájek)

Ostatní výsledky: Mikulovice - Jaroslav 3:3, Moravany B - Chvojenec A 2:4, Sezemice B - Torpedo Pce 1:4, St. Hradiště B - Dražkovice 2:2, Litětiny - V. Chvojno 5:2, Ostřešany - Nemošice B 4:0, Ostřetín - Opatovice n. L. B 2:0

Následující kolo: Torpedo Pce - St. Hradiště B, Opatovice n. L. B - Sezemice B, Chvojenec A - Ostřetín, Nemošice B - Moravany B, Jaroslav - Ostřešany, V. Chvojno - Mikulovice, Dražkovice - Litětiny

Zapsal: Michael Sluka