14. kolo: Litětiny A - V. Chvojno 3:3 (3:1)

FC Litětiny A - Sokol Vysoké Chvojno 3:3 (3:1)
Branky: T. Komárek 2x, Petr Shejbal - Ryšavý 2x, Kalavský
Rozhodčí: Pavlas, ŽK: 1:2, diváků: 40
Sestava: Hájek - Rázek, Cerman, Mládek, Kaplan (90. Klement) - Němec, Fliger, Kasal (71. Cabicar), Bečvařík (60: Pěkný) - T. Komárek, Petr Shejbal

K utkání prvního jarního kola dorazil bezprostřední tabulkový soused Sokol Vysoké Chvojno. Pro domácí hráče tedy nesmírně důležité utkání. Bohužel celý průběh utkání značně ovlivnilo chladné a především deštivé počasí - pokusy o kombinaci značně komplikoval podmáčený terén. V litětinském dresu se poprvé v soutěžním utkání představil host ze Starého Hradiště Kasal, Vopršála nepustily na plac administrativní důvody. Jako první zahrozili hosté - se střelou z hranice vápna si však domácí brankář poradil. Domácí vážněji opláceli až v 19. minutě - Kasal si narazil s Němcem a střelou z rohu velkého vápna málem nachytal soupeřova gólmana - jeho střela se bohužel zastavila na tyči. První branky se dočkali promrzlí fandové zhruba po půlhodině hry. Shejbal vyslal do brejku Komárka - ten udělal kličku obránci a v poloskluzu neomylně otevřel skore zápasu - 1:0. Tato branka odstartovala zajímavé události před oběma brankami. Ve 39. minutě přidal další gól opět Komárek to když téměř totožně zakončil pobídku od Němce - 2:0. Odpověď hostů byla bleskurychlá - nikým nehlídaný Ryšavý si naskočil na centr ze strany a hlavou ho poslal bez problémů do sítě - 2:1. To však nebylo v prvním poločase zdaleka všechno. Vlnu nevole domácích fandů vyvolal neuznaný gól Němce pro údajný ofsajd. O dvě minuty později nastartoval Fliger Shejbala (s přispěním podskočení obránce hostí) - ten si tělem odstavil dobíhajícího beka a následnou střelu propasíroval skrz ochránce chvojenské svatyně - 3:1. Dvoubrankový náskok po prvním poločase uhájil výbornými zákroky Tomáš Hájek - nejprve si poradil s nebezpečnou střelou z dálky i následným centrem a v poslední minutě i s dorážkou hostujícího útočníka na brankové čáře. Po prvním poločase tak panovala v Indian aréně optimistická nálada. První nebezpečná situace ve druhém poločase nastala až v 57. minutě. Cerman zfauloval na hranici vápna protihráče, aby následujícím přímým kopem nechal Kropáček vyniknout opět Tomáše "letce" Hájka. V 72. minutě však letěl mimo dráhu letu balonu a bylo z toho snížení Vysokého Chvojna - střelou z dálky ho překvapil Kalavský - 3:2. O deset minut bylo ještě hůře - hosté podnikli rychlý protiútok a centr ze strany poslal (z pozice zavánějící ofsajdem) střelec hostí Ryšavý nekompromisně za Hájka - 3:3. Musíme přiznat, že hosté byli po celý zápas častěji na míči, ale vyložených příležitostí bylo na obou stranách přibližně stejně. Jedná se bohužel o bodovou ztrátu, ale věříme, že příští týden, kdy přivítáme další tým z konce tabulky Staré Hradiště B, získáme všechny 3 body a nastartujeme tak vzestup tabulkou.

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn, stránky V. Chvojna

Ostatní výsledky: Pardubičky B -Torpedo 2:1, Opatovice B - Mikulovice B 4:2, Veliny - Ostřetín 0:2, St. Hradiště B - Dražkovice 0:0, Jaroslav - H. Ředice A 1:7, Moravany B - Sezemice B 3:1

Následující kolo: Litětiny A - St. Hradiště B, V. Chvojno - Moravany B, Sezemice B - Veliny, Ostřetín - Opatovice B, Mikulovice B - Jaroslav, H. Ředice A - Pardubičky B, Torpedo - Dražkovice

Zapsal: Michael Sluka