11. kolo: Litětiny - Opatovice B 1:1 (0:0)

FC Litětiny - AFK Opatovice n. L. B 1:1 (0:0)
Branky: Pekárek - Nový
Rozhodčí: Ledajaks, ŽK: 1:0, diváků: 60
Sestava: Sluka - Michalco, Pospíšil, Mikan, Kaplan - Pěkný, Bečvařík, Kremlička, M. Gallik - P. Plžik, O.Gallik. (střídali: Pekárek, F. Komárek, Turek, připraven ještě Sýkora)

Uff. Konečně! Po osmi porážkách v řadě se nám povedlo získat alespoň jeden bod do tabulky - posun vpřed sice neznamenal (Vysoké Chvojno bralo tři body z utkání s Nemošicemi), ale věřme, že bude povzbuzením do další poctivé práce a také nám trochu zvede pošramocené sebevědomí! Ale pojďme od začátku. Sestava na toto utkání vzbudila ještě více emocí než tomu bývá obvykle. Hráčů je hodně a tak trenérům Strakošovi a Gallikovi není co závidět. Bohužel někteří svou náhradnickou roli pro toto utkání neunesli a v našem týmu je již neuvidíme. Např. Milan Opršal nám na památku nastříhal ze své registrace puzzle. Otázkou zůstává jak se rozhodnou bratři Komárkové. Ale pojďme k samotnému utkání. Oproti posledním utkáním bylo překvapením snad jen nasazení Honzy Kremličky na střed zálohy. V prvním poločase branka nepadla, ale několik příležitostí se na obou stranách objevilo. Střelcům však zvlhnul prach. Patrik Plžik pálil slabě, Martin Gallik jen doprostřed a Ondrej Gallik se ukličoval až do autu. Šance hostí končily u Sluky či mimo tři tyče. Celkově vyzněl první poločas herně vyrovnaně - pokud bychom rozdělili první poločas na dvě půlky tak v té první jsme byli aktivnější my, ve druhé naopak opatovičtí. Cíl pro druhý poločas byl jasný - zvýšit aktivitu a pokusit se vstřelit úvodní branku. V obrovské šanci se objevil střídající Pekárek, ke kterému se dostal přetažený centr, nikým neatakovám míž zpracoval, ale následnou střelu bohužel nedokázal namířit mezi tři tyče. Došlo tak na otřepané: nedáš - dostaneš. Nákop obrany prodloužil opatovický hráč na svého útočníka, který díky tomu postupoval sám na Sluku. Se zakončením si věděl rady - střela na zadní tyč znamenala vedoucí branku - 0:1. Naštěstí nás tato situace nesložila, naopak jsme byli nadále aktivní a hnali se do útoku. Střeleckou nemohoucnost z posledních zápasů se podařilo protrhnout Michalovi Pekárkovi. S dalším centrem do vápna si dokázal poradit - střela na zadní tyč sice letěla dlouho, ale zato přesně - o tyč do brány a bylo srovnáno - 1:1. Vyrovnání nám vlilo krev do žil. V tomto úseku utkání jsme byli lepší než soupeř a mohli jsme strhnout vedení na svou stranu. Ale k naší smůle nedokázali Turek, Pěkný ani Pekárek své šance proměnit. Nutno přiznat, že jsme ovšem mohli odejít i s prázdnou - to když roh v posledních sekundách utkání nasměřoval hostující hráč hlavou nad břevno naší branky. S bodem jsme nakonec spokojeni, jen je potřeba začít je sbírat pravidelněji. Přístí kolo bude ovšem mesmírně složité - zajíždíme totiž k vedoucímu týmu tabulky do Chvojence. Svou střeleckou formu bude chtít bezesporu ukázat roveňský Luděk Vach (který se kdysi mihl i v našem dresu). Věřme, že mu to znechutíme a střelecky tentokrát vyjde on i jeho spoluhráči naprázdno.

Vopikovo registračkové puzzle. :)

Předzápasové starosti. :)

Fanouškům děkujeme za podporu!

Psali o zápasu: Noviny Pernštejn

Fotogalerie: kompletní fotogalerie na fclitetiny.rajce.idnes.cz (Turas a Vojta)

Ostatní výsledky: V. Chvojno - Nemošice B 3:2, Dražkovice - Chvojenec A 1:2, Mikulovice - Torpedo Pce 7:3, Jaroslav - St. Hradiště B 1:1, Ostřešany - Sezemice B 6:0, Moravany B - Ostřetín 4:0

Následující kolo: St. Hradiště B - Ostřetín, Sezemice B - Moravany B, Torpedo Pce - Ostřešany, Opatovice n. L. B - Mikulovice, Chvojenec A - Litětiny, Nemošice B - Dražkovice, Jaroslav - V. Chvojno

Zapsal: Michael Sluka

Diskusní téma: 11. kolo: Litětiny - Opatovice B 1:1 (0:0)